Jedna z typowo irlandzkich gier (i praktycznie poza Irlandia nieznanych) jest Hurling.

Za Wikipedia.pl:
"Hurling to gra zespołowa, do której używa się kijów i piłki. Uważana za najszybszy zespołowy sport świata. Grana głównie w Irlandii, gdzie jest obok futbolu galickiego sportem narodowym i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród Irlandczyków. Kobieca odmiana tego sportu nazywa się camogie.
(...)
Każda drużyna składa się z piętnastu graczy: bramkarza, 6 obrońców, 2 pomocników i 6 napastników. Pole ma wymiary 140m na 80-90m. Mecz trwa 70 minut i dzieli się na dwie połowy. Kij robi się z drzewa jesionowego; ma on 64-97 cm. Piłka jest ze skóry i ma średnicę 65 mm.

W czasie meczu gracze atakują bramkę przeciwnika i chronią swoją własną. Piłkę można chwytać w rękę, kopać lub przenosić na kiju. Jednak po czterech sekundach lub czterech wykonanych przez posiadacza piłki krokach, musi być podana dalej."

Irlandczycy sa tak dumni ze swojego narodowego sportu, ze odwołują się do niego m.in. na ulicznych bilbordach. Na zdjeciu powyzej stoje wlasnie przed jednym z nich. Widoczny na pierwszym planie "wojownik" trzyma w dloniach charakterystyczny kij do Hurlinga ;-)