wtorek, 23 marca 2010

Stowarzyszenie MyCork płaci podatki!

Revenue (czy irlandzki urząd skarbowy) przesłał Stowarzyszeniu MyCork rozliczenie z wyliczonym podatkiem za 2008 r. Wczoraj złożyłem tam odpowiedni dokument z numerem naszego konta i swoim podpisem, dzięki czemu podatek, w wysokości 663,0 euro, zostanie pobrany z konta bankowego stowarzyszenia.

/Powyżej: fragment rozliczenia z naszym podatkiem/

Jak widać, Stowarzyszenie MyCork stanowi w samej rzeczy fenomen wśród organizacji polonijnych działających w Irlandii. Nasze stowarzyszenie, zgodnie ze statutem i obowiązującym prawem, prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży reklam na naszej stronie www. Cały dochód z tej działalności - i ze składek członkowskich - jest przeznaczony na realizację projektów MyCork. Oczywiście - nikt w MyCork nie pobiera jakiegokolwiek wynagrodzenia za swoją pracę, wszyscy jesteśmy wolontariuszami.

Dzięki temu, że sami zarabiamy na nasze projekty, jesteśmy całkowicie niezależni od kogokolwiek. Nie ustawiamy się w kolejce po dotacje, od których zależałoby "być albo nie być" naszego stowarzyszenia. Mało tego - sami m.in. finansowo wspieramy inne organizacje w Cork. O naszych projektach tylko za ubiegły rok i o tym, komu pomogliśmy można przeczytać TUTAJ.

A do tego - płacimy podatki do budżetu kraju, w którym działa nasze stowarzyszenie :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz